SÍDLO SPOLEČNOSTI

Stará Přerovská 808/17

779 00 Olomouc

 

IČ:

28570774

DIČ:

CZ28570774

RYCHLÝ KONTAKT

Prodejna:

Havlíčková 29J

78901 Zábřeh

 

Telefon:

773 337 710

Co použít na srovnání podlahy před pokládkou linolea?

Pokud se chystáte na položení nové podlahy v domě či bytě, je třeba povrch podlahy řádně připravit a srovnat, aby se vám nová podlaha dobře pokládala a vydržela co nejdéle. Linoleum vyžaduje čistý, rovný a pevný podklad, který není poškozený. Jelikož linoleum přesně kopíruje podklad, neměla by se příprava podlahy podceňovat. 

 

Příprava podkladu

 

Existuje několik způsobů jak připravit podklad před srovnáním. K nejčastějším metodám patří vylévání anhydritem. Anhydrit je vhodný jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce a pro jakékoliv podlahové krytiny. Anhydrit nabízí skvělou tepelnou vodivost, provedení bez spár a většinou je samonivelační. Takto ošetřená podlaha by měla být rovná a připravená na položení nového linolea. Pokud se vám i po tomto ošetření podlaha stále nezdá rovná, je třeba použít nivelaci Sika. 

Další způsob přípravy podkladu je položení materiálů jako jsou Cetris, OSB desky nebo voděodolná dřevotříska V 100. Při podkládání těchto materiálů se musí dbát na pokyny výrobce. Před položením linolea se tyto materiály musí ošetřit nivelací, aby se předešlo následným problémům s linoleem.

 

Nivelace Sika

 

Ať už jste podlahu srovnali anhydritem či položili materiály, nivelace Sika je ideální pro vyrovnání podlahy s jakýmkoliv zmíněným podkladem. Nivelační hmotu Sika smíchejte s čistou vodou podle návodu a míchejte, dokud směs není hladká a nechte dvě minuty odstát. 

 

Pokud nanášíte ručně, použijte hladítko nebo stěrku a naneste požadovanou vrstvu a pomocí válečku odvzdušněte. Po třech hodinách lze po takto upravené podlaze chodit a po šesti hodinách lze položit linoleum. Pro plné zatížení podlahy je ale třeba počkat až sedm dní. Doba čekání záleží na teplotě v místnosti a vrstvě materiálu, takže je vždy třeba podřídit konkrétní situaci návodu.

Nivelace Sika
Další projekty